Havayolu Taşımacılığı Nedir?
Taşımacılık veya kargo anlayışı, bilindiği gibi, herhangi bir ürünün herhangi bir malzemenin, istenen biyerden alınması, istenen başka bir noktaya, yine istenen zamanda, daha sağlıklı şartlarda teslim edilmesi manasına gelmektedir.
Günümüzde bu alanda hizmet sunan pek çok işletme bulunmak ile beraber, kargo ifadesi kullanıldığında genel olarak akla, klasik kargo şirketleri gelmektedir. Bir ürün teslim edilmekte, bir adres veriliyor, teslim edilen ürün, adrese en kısa sürece, bozulmadan, deforme meydana gelmeden, ulaştırılmakta ve gönderinin adresine gerekli bilgi veriliyordir.

Havayolu taşımacılığı da, benzer prensipler dahilinde hareket etme manasına gelmektedir. Genel anlamda, hava taşımacılığı nedir? Sorusunun karşılığında, klasik kargo anlayışının, havayolu ile uçaklar ile istenilen noktalara ulaştırılması, teslimat sürecinin tamamlanması olarak ifade edilebilir.

Elbette, belirgin farkları, klasik karayolu veya demiryolu taşımacılığına göre, belirgin farkları bulunur. Daha hızlı işlem süresi, istenen noktaya malzemenin veya gönderilen ürünün daha hızlı bir biçimde ulaşması, tercih edilmesinin temel nedenleri arasında da yer almaktadır.

Günümüzde bu çerçevede hizmet sunan firmalara bakıldığında, farklı ülkelere, uluslar arası nakliyat anlayışına hakim bir işlemin sergilendiği görülebilmektedir. Bazı işletmelerin, yedi kıtada, dünyanın tüm hava limanlarına uçaklarını gönderdiği, her noktaya hizmet götürdüğü, bilinen bir gerçeği işaret etmektedir.

Büyük lojistik firmaları bu çerçevede verdiği hizmetler ile hava taşımacılığını en üst noktaya ulaştırmıştır.

Hızlı çözümler, ekonomik çözümler, nitelikli çözümler, pratik çözümler, avantajlar, havayolu anlayışla kullanıcıların, ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkarılmış ve kapıdan kapıya hizmet anlayışı da, hava taşımacılığı sistemi sayesinde birleştirilmiştir.

transport46